Ferdi Kaza Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

İçerikler

Finans & Girişimcilik

Ferdi Kaza Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?


Hayat sürprizlerle dolu. Ancak bazı sürprizler bizi ve sevdiklerimizi zor duruma düşürebilir. Örneğin yaşanan bir kaza sonucu ağır yaralanmak ve sağlık durumunun riske girmesi mümkün. Böyle olumsuz durumlarda ise sadece manevi olarak zorluk değil, oluşan hastane masrafları nedeniyle maddi olarak da zorluk yaşayabilirsin. “Peki, bu durumlara karşı nasıl önlem almalıyım?” diye düşünüyorsan Ferdi Kaza Sigortası ile tanışmanın zamanı geldi.

Tabii ki hayatta başına gelebilecek kötü ihtimalleri düşünmek can sıkıcı olsa da bu ihtimallerin hayatın bir parçası olduğunu unutmamak gerekli. Bu gerçekliği göz önünde bulundurarak Ferdi Kaza Sigortası yaptırabilir ve karşılaşabileceğin kazalara karşı hem kendini hem de sevdiklerini güvence altına alabilirsin.

O halde, zor günlerde yanında olacak Ferdi Kaza Sigortası kapsamını daha detaylı bir şekilde incelemeye başlayalım.

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

 

Ferdi Kaza Sigortası, günlük hayatta karşılaşılabilecek kazalara karşı seni ve sevdiklerini güvence altına alan bir sigortadır. Bu sigorta sayesinde ani ve beklenmedik bir şekilde kaza geçirmen durumunda oluşabilecek hastane masraflarının sigorta tarafından karşılanmasını sağlayabilirsin.

Ferdi Kaza Sigortasına sahip olan kişiler, sadece hastane masraflarına yönelik maddi zararlarını güvence altına almakla sınırlı kalmaz. Aynı zamanda Ferdi Kaza Sigortası sayesinde yaşanan kaza sonucunda sigortalı vefat ederse sigorta tarafından yakınlarına sözleşme ile belirlenen tazminat ödenir. Böylece sigortalı vefat ederse sevdiklerini güvence altına almış olur. 

“Peki, kaza sonucu çalışamaz durumda olursam ne olur?” diye düşünüyorsan Ferdi Kaza Sigortası ile bu soruna da çözüm bulman mümkün. Çünkü yaşanabilecek kaza sonucunda sürekli ya da belirli süreli çalışma engeli olması halinde de Ferdi Kaza Sigortası kapsamında sigortalıya maddi destek sağlanır.

Kısacası Ferdi Kaza Sigortası, zor günlerde hem senin yanında hem de yakınlarının yanında olacak bir güvencedir.>

Ferdi Kaza Sigorta Poliçesi Nedir?

Bir sigorta şirketinden destek alarak Ferdi Kaza Sigortası yaptırman mümkün. Ancak her sigorta türünde olduğu gibi Ferdi Kaza Sigortasında da sigortanın kapsamının belirlendiği bir sözleşme oluşturulması gerekir. Sigorta kapsamındaki ana teminatlar, ek teminatlar ve teminat limitlerinin belirlendiği bu sözleşmeye de Ferdi Kaza Sigortası poliçesi denir.

Ferdi Kaza Sigortası poliçesi oluştururken dikkat etmen gereken konu ise poliçe kapsamının ve teminat limitlerinin ihtiyacına uygun bir şekilde hazırlanması. Çünkü sigorta şirketinin Ferdi Kaza Sigortası kapsamında sunduğu ana teminatlar, ihtiyaç ve taleplerine göre yeterli değilse ek teminatlar ile poliçe kapsamını genişletebilirsin.

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar?