Şirket Özsu Balık Üretim A.Ş.
Halka Arz Tarihi22-23 Kasım 2022
Halka Arz Fiyatı 7.69 TL
Hisse KoduOZSUB
Halka Arz Büyüklüğü153.8 milyon TL
Detaylı bilgi için tıklayın.Halka Arza Nasıl Katılırım?

N Kolaylı Değilim

N Kolay’ı indir, kısa formu doldur, dijital sözleşmeleri onayla, kurye adresine gelsin.

Hisse hesabı aç, hesabına para gönder

N Kolay Trader’ı indir ve halka arzlara katıl

Sıkça sorulan sorular

Halka arz nedir? Nasıl katılacağım?

Sermaye Piyasası araçlarının satın alınması için her türlü yoldan yapılan genel bir çağrı ve bu çağrının devamında gerçekleştirilen pay satışı işlemine halka arz denilmektedir. Hisse senedi halka arz işlemleri eğer borsadan satış yöntemi ile talep toplama şeklinde gerçekleşiyorsa hisse senedi kodunu piyasa ekranında arama alanında aratarak alım satım ekranından halka arz taleplerini iletebilirsin. Eğer halka arz konsorsiyum üyeliği ile talep toplama şeklinde gerçekleşiyorsa Halka Arz Talep Giriş ekranından adet ve tutar bilgisi girerek halka arz katılımını gerçekleştirebilirsin.

Talep toplama yöntemiyle yapılan halka arzlarda Nakit/Fon Blokaj/DIBS blokaj gibi yöntemlerle halka arz talebi iletebilirsin.

Halka arz yöntemleri nelerdir?

a-Borsadan Satış Yöntemi:

Kurul’un onayı üzerine Borsa’nın ilgili düzenlemeleri çerçevesinde gerçekleştirilir. Borsa’da birincil piyasada halka arz yönteminin kullanılması için Borsa’ya başvurulması ve başvurunun Borsa Yönetim Kurulun’ca kabulü gerekmektedir.

b-Talep Toplama Yöntemi:

Talep toplama yönteminde yatırımcıların satışa sunulan paylara ilişkin talepleri toplanır ve bu taleplerin önceden belirlenen esaslar çerçevesinde değerlendirilmesi ile satışa sunulan paylar yatırımcılar arasında dağıtıma tabi tutulur.

Halka arza neden katılmalıyım?

Halka arza katılmak yatırımcılar için fiyat avantajı, güven unsuru, yatırım çeşitliliği, risk ve getiri değişkenliği, devamlı ve zamanında bilgi, gözetim, denetim ve izleme ortamında likidite imkânı sağlamaktadır.