Kolay Nakit Kullanmanın N Kolay yolu!

Nasıl Başvururum?

N Kolaylı Değilim

Kısa başvuru formunu doldur

Dijital sözleşmeleri onayla

Paran kurye sonrasında hesabına geçsin

Paramı Nasıl Alırım?

Kolay Nakit için beklemek yok!

Başvurun onaylandığında paran anında hesabına geçer. Paranı dilediğin zaman N Kolay'a giriş yaparak kullanabilir, 7/24 ücretsiz para transferi yapabilirsin. 

Dilersen banka kartınla Türkiye’deki tüm ATM’lerden masrafsız olarak para çekebilir ya da kartını alışverişlerinde kullanabilirsin.

Banka Kartı

Kolay Nakit'in anında banka kartında, üstelik kartın tamamen ücretsiz!

Kolay Nakit'in hesabına yattığında banka kartınla Türkiye’deki tüm ATM’lerden masrafsız olarak para çekebilir ya da kartını alışverişlerinde kullanabilirsin.
Sıkça Sorulanlar

Kolay Nakit nedir?

Kolay Nakit, standart tüketici kredisine göre daha küçük tutarlarda ve tek taksitli olarak müşterilerin ödemelerinde ya da POS harcamalarında kullanabileceği, ihtiyaçlarında anında cevap verebilmek için oluşturulmuş belirli süreli tüketici kredisidir. Maksimum 1000 TL Kolay Nakit'ini kullandıktan sonra ilk 30 gün içinde 0% faiz ile geri ödeyebilir ya da vade sonu olan 60. Günde faiziyle birlikte ödeyebilirsin.

Kolay Nakit kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Web sitemizden, N Kolay mobil uygulamasından ve Passo mobil uygulamasından başvurabilirsin.

Aktif Bank müşterisiysen Kolay Nakit başvurun onaylandığında paran anında hesabına geçer. Aktif Bank müşterisi değilsen başvurun onaylandığında kuryemiz tarafından Müşteri Bilgi Formumuz tarafına teslim edilecektir. Teslim sonrası paran aynı gün hesabına geçer.

Kolay Nakit kullanım ücreti var mı?

Kolay Nakit kullanımında herhangi bir masraf ya da ücret tahsil edilmez.

Maksimum kullanım tutarı nedir?

Kolay Nakit maksimum 1000 TL'ye kadar kullanılabilir.

Kolay Nakit’i kaç kez kullanabilirim?

Kolay Nakit ayda en fazla iki kere kullanılabilir. İlk kullandığın tutarın tamamını geri ödediğinde ikinci kez başvurabilirsin.

Faizsiz dönemden nasıl yararlanırım?

Kolay Nakit’ini kullandıktan sonra 30 gün içinde tutarın tamamını faizsiz olarak ödeyebilirsin. 30. Günde hesabında Kolay Nakit tutarının tamamı varsa otomatik olarak tahsil edilecek ve Kolay Nakit’in kapatılacaktır.

Kolay Nakit’i iade edebilir miyim?

Kolay Nakit’ini hesabına geçtikten sonra tutarı herhangi bir alışverişte ya da ödemede kullanmamışsan 30. Günde otomatik olarak tahsil edilerek kredin kapatılacaktır.

Kolay Nakit limiti ne kadar süre geçerlidir?

Kolay Nakit’ini kullanmaya başladıktan sonra 60 gün içinde geri ödemen gerekmektedir. İlk 30 günde ödeme yaparsan 0% faiz avantajından yararlanırsın. 30. Günden sonra kullandırım tarihinden itibaren günlük olarak faiz işletilmeye başlanacaktır.

İnternetim yokken Kolay Nakit kullanabilir miyim?

Kolay Nakit’e web sitemizden ve Passo Mobil içinde N Kolay Öde platformu içinden başvurulabilmektedir. Kolay Nakit’e başvurmak için internet bağlantının olması gerekmektedir.

Kolay Nakit'i nasıl geri ödeyebilirim?

Kolay Nakit kullanımından sonra faizsiz ödemenin son günü olan 30. günde hesabında yeterli tutar varsa otomatik olarak tahsil edilecek ve Kolay Nakit'in kapanacaktır. 31-60 gün arasında yapılan ödemelerde otomatik tahsilat yapılabilmesi için kullanım tarihinden itibaren işleyen faizle birlikte bakiyenin tamamının hesabında bulunması gerekir. Vade sonu olan 60. günde hesabında faizli kapama bakiyesinin tamamı varsa otomatik olarak tahsil edilecek ve kredin kapatılacaktır. 60. günde hesabında kısmi tutar varsa kısmi otomatik taksit tahsilatı gerçekleşecektir.  Ara dönemde ödeme yapmak istersen ödeme kanallarımız ve ödeme akışları aşağıdaki gibidir.

 • Aktif Bank İnternet Şubesi'ndeki Kredi Taksit Ödeme menüsünden,
 • N Kolay Mobil'deki Kredi Taksit Ödeme menüsünden,08507243050 numaralı Aktif Bank İletişim Merkezi'ni arayarak,
 • Tüm PTT şubelerinden ve Pttmatik'lerden,
 • VakıfBank ATM'lerinden veya Pttmatik'lerden,N Kolay Banka Kartın ile diğer banka ATM'lerinden hesabına para yatırarak banka hesabından, taksit ödemeni yapabilirsin.

Pttmatik'ten Ödeme:

 • Anlaşmalı Banka İşlemleri menüsüne gir,
 • Aktif Bank İşlemlerini seç,
 • Hesaba Nakit Yatırma butonuna bas,
 • Banka kart numaranı veya hesap numaranı seç,
 • İstenilen bilgileri ve cep telefonu numaranı gir,
 • Açıklamanı seç.
 • İşlem ücretini onayladıktan sonra taksit tutarını yatırabilirsin.

Vakıfbank ATM'sinden Ödeme;

 • Kartsız işlemler menüsüne gir, Aktif Bank İşlemlerini seç,
 • Banka kart numaranı veya hesap numaranı yaz,
 • Ekrandaki bilgileri doldur, Sana ait T.C. Kimlik ve cep telefonu numaranı gir,
 • Ekrandaki bilgileri kontrol et.
 • İşlem ücretini onayladıktan sonra taksit tutarını yatırabilirsin.

Kolay Nakit'i vade tarihinden önce geri ödeyebilir miyim?

Kolay Nakit tutarının tamamını vade tarihinden önce ödeyerek kapatabilirsin. 30 gün içinde faiz işlemeden kullandığınız kredi tutarının tamamını, 30. günden sonra kredi kullandırım tarihinden itibaren işleyecek olan faiz tutarı ile birlikte toplam bakiyeyi ödeyebilirsin. Kolay Nakit kısmi tahsilat sadece taksit ödeme tarihi olan 60. günde yapılmaktadır, vade (taksit) tarihinden önce kısmi ödeme yapılamamaktadır. ​​

Kolay Nakit'e ne zaman faiz işlemeye başlar?

Kolay Nakit kullanım tarihinden itibaren 30 gün içinde faiz işlemeden Kolay Nakit tutarının tamamını ödeyebilirsin. 30. günden sonra günlük olarak faiz işlemeye başlayacaktır. ​​

1000 TL Kolay Nakit kullandım, 10 TL ile ödeme yaptım. Kolay Nakit'e başvurduğum tarihten itibaren 30. Günde hesabımda 990 TL kaldı. 990 TL ile ödeme yapabilir miyim?

Ödeme yapabilmen için 30. günde hesabında 1000 TL'nin tamamının olması gerekir. 10 TL'yi hesabına yatırarak toplam bakiyenizi 1000 TL'ye tamamlarsan, ödemesen bile otomatik olarak tahsil edilecek ve kredin kapatılacaktır.

1000 TL Kolay Nakit kullandım, 50 TL ile ödeme yaptım. Kolay Nakit'e başvurduğum tarihten itibaren 45. günde hesabımda 950 TL kaldı. 950 TL ile ödeme yapabilir miyim?

Taksit tarihinden (vade sonu) önce kısmi ödeme yapılamamaktadır. 45. günde 1000 TL + 45 gün boyunca işleyen faizin tamamını geri ödeyebilirsin. ​​

Kolay Nakit limitimi parçalı olarak kullanabilir miyim?

Kolay Nakit limiti müşteriye özel oluşturulmaktadır. Kolay Nakit'ini tek seferde kullanabilirsin. ​​

Kolay Nakit'i kapatmadan ikincisini aynı anda kullanabilir miyim?

​Mevcutta Kolay Nakit varsa, ikincisine başvurmak için ilk kullandığın Kolay Nakit'in tamamını geri ödemen gerekmektedir.​

Kolay Nakit'i İhtiyaç Kredisi’nden ayıran özellik nedir?

Kolay Nakit düşük tutarlı ve tek taksitli limitlerdir. İlk 30 gün içinde geri ödediğin durumda faiz yansıtılmamaktadır. Kısa süreli nakit ihtiyaçları için tasarlanmış bir üründür. ​​