N Kolay Dünyası Kredi Yatırım Kartlar Ödemeler Kampanyalar Blog

Kolay Nakit Kullanmanın N Kolay yolu!

Kolay Nakit

10.000 TL'ye kadar Kolay Nakit kullan, 30 gün içinde geri öde, 1 TL bile faiz ödeme.

Kolay Nakit

N Kolay Mobil’i indir kredi başvurunu görüntülü görüşme ile tamamla kredin anında hesabına geçsin.

Kolay Nakit

İster nakit çek, istersen ödemelerinde kullan.

Kolay Nakit

60 gün içinde tek seferde kredini öde.

Nasıl Başvururum?

N Kolaylıyım
N Kolaylı Değilim
Kolay Nakit

N Kolay mobili indir, kredi başvurunu N Kolay Mobil üzerinden yap.

Kolay Nakit

Görüntülü görüşme ile müşteri ol kredin anında hesabına yatsın.

Paramı Nasıl Alırım?

Kolay Nakit için beklemek yok!

Başvurun onaylandığında paran anında hesabına geçer. Paranı dilediğin zaman N Kolay'a giriş yaparak kullanabilir, 7/24 ücretsiz para transferi yapabilirsin. 

Dilersen banka kartınla Türkiye’deki tüm ATM’lerden masrafsız olarak para çekebilir ya da kartını alışverişlerinde kullanabilirsin.

Banka Kartı

Kolay Nakit'in anında banka kartında, üstelik kartın tamamen ücretsiz!

Kolay Nakit'in hesabına yattığında banka kartınla Türkiye’deki tüm ATM’lerden masrafsız olarak para çekebilir ya da kartını alışverişlerinde kullanabilirsin.

Sıkça sorulan sorular

Kolay Nakit nedir?

Kolay Nakit, standart tüketici kredisine göre daha küçük tutarlarda ve tek taksitli olarak müşterilerin ödemelerinde ya da POS harcamalarında kullanabileceği, ihtiyaçlarında anında cevap verebilmek için oluşturulmuş belirli süreli tüketici kredisidir. Maksimum 10000 TL Kolay Nakit'ini kullandıktan sonra 30 gün içinde 0% faiz ile geri ödeyebilir ya da faizsiz sürenin sonunda veya vade sonu olan 60. günde faiziyle birlikte ödeyebilirsin.

10000 TL Kolay Nakit'in faizi ile birlikte geri ödeme tutarı nedir?

Kolay Nakit'in faiz oranları faizsiz ödeme günü ve müşteri risk profilinin banka değerlendirme kriterlerine göre değişiklik göstermektedir. Maksimum 10.000 TL Kolay Nakit'i kullandıktan sonra 30 gün içinde %0 faiz ile veya vade sonucu olan 60. günlük faiziyle birlikte ödeyebilirsiniz.

* Kolay Nakit kullanım tarihinden itibaren belirlenen faizsiz gün vadesi içinde faiz işlemeden geri ödenebilen ve maksimum 10.000 TL'ye kadar kullanılabilen bir ihtiyaç kredisi kampanyası olup, Aktif Bank'ın kampanyayı durdurma, değiştirme ve iptal etme hakkı saklıdır.

Kredi TutarıKullanım Süresi (Gün)Faiz OranıToplam Geri Ödeme
10.000 TL10% 010.000,00 TL
10.000 TL15% 010.000,00 TL
10.000 TL30% 010.000,00 TL
10.000 TL31%6,5910.885,26 TL
10.000 TL60%6,5911.713,26 TL

Kolay Nakit kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Web sitemizden, N Kolay mobil  uygulamasından ve Passo mobil uygulamasından başvurabilirsin.

Aktif Bank müşterisiysen Kolay Nakit başvurun onaylandığında paran anında hesabına geçer. Aktif Bank müşterisi değilsen kredi başvurunu N Kolay mobil üzerinden görüntülü görüşme ile tamamlayabilir ve kredini kurye beklemeden anında kullanabilirsin. Görüntülü görüşme için çipli T.C. Kimlik Kartın yanında olmalı ve telefonunun NFC özelliği açık olmalıdır. Kurye seçeneğiyle ilerlemek istersen kuryemiz tarafından "Müşteri Bilgi Formumuz" tarafına teslim edilecektir. Teslim sonrası paran aynı gün hesabına geçer.

Kolay Nakit kullanım ücreti var mı?

Kolay Nakit kullanımında herhangi bi masraf ya da ücret tahsil edilmez.

Maksimum kullanım tutarı nedir?

Kolay Nakit maksimum 10000 TL'ye kadar kullanılabilir.

Kolay Nakit'i kaç kez kullanabilirim?

Kolay Nakit ayda en fazla iki kere kullanılabilir. İlk kullandığın tutarın tamamını geri ödediğinde ikinci kez başvurabilirsin.

Faizsiz dönemden nasıl yararlanırım?

Kolay Nakit'ini kullandıktan sonra faizsiz gün süresi içinde tutarın tamamını faizsiz olarak ödeyebilirsin.

Kolay Nakit'i iade edebilir miyim?

Kolay Nakit'ini hesabına geçtikten sonra tutarı herhangi bir alışverişte ya da ödemede kullanmamışsan faizsiz dönem süren sona erince hesabında yeterli bakiye bulunması durumunda otomatik olarak tahsil edilerek kredin kapatılacaktır.

Kolay Nakit limiti ne kadar süre geçerlidir?

Kolay Nakit'ini kullanmaya başladıktan sonra 60 gün içinde geri ödemen gerekmektedir. Faizsiz ödeme süren içinde ödeme yaparsan 0% faiz avantajından yararlanırsın. Faizsiz ödeme süren bittikten sonra kullandırım tarihinden itibaren günlük olarak faiz işletilmeye başlanacaktır.

İnternetim yokken Kolay Nakit kullanabilir miyim?

Kolay Nakit'e web sitemizden ve Passo Mobil içinden N Kolay Öde platformu içinden başvurulabilmektedir. Kolay Nakit'e başvurmak için internet bağlantının olması gerekmektedir.

Kolay Nakit'i nasıl geri ödeyebilirim?

Kolay Nakit kullanımından sonra faizsiz ödemenin son günü hesabında yeterli tutar varsa otomatik olarak tahsil edilecek ve Kolay Nakit'in kapanacaktır.

Faizsiz günün sona erdiği gün ile 60 gün arasında yapılan ödemelerde otomatik tahsilat ücreti için kullanım miktarı, kaydedilen faizle birlikte bakiyenin tamamının hesabında saklanmalıdır. Vade sonu olan 60. günde hesapta faizli kapatma bakiyesinin tamamı varsa otomatik olarak tahsil edilecek ve kredi kapatılacaktır. 60. günde hesapta kısmi tutar varsa kısmi otomatik taksit tahsilatı yapılacaktır. Ara dönemde ödeme yapmak yerde ödeme kanallarımız ve ödeme akışları aşağıdaki gibidir.

Aktif Bank İnternet Subesi'ndeki Kredi Taksit Ödeme menüsünden, N Kolay Mobil'deki Kredi Taksit Ödeme menüsünden, 08507243050 numaralı Aktif Bank İletişim Merkezi'ni arayarak, Tüm PTT şubelerinden ve Pttmatik'lerden, VakıfBank ATM'lerinden hesabına para yatırarak banka hesabından, taksit ödemeni yapabilirsin.

Pttmatik'ten Ödeme;

Anlaşmaşı Banka İşlemleri Menüsüne gir, Aktif Bank İşlemleri seç, Hesaba Nakit Yatırma  butonuna bas, Banka kart numaranı veya hesap numaranı seç, Açıklamanı seç. İşlem Ücretini onayladıktan sonra taksit tutarını yatırabilirsin.

Vakıfbank ATM'sinden Ödeme;

Kartsız işlemler menüsüne gir, Aktif Bank İşlemleri seç, Banka kart numaranı veya hesap numaranı yaz, Ekrandaki bilgileri doldur, Sana ait T.C. Kimlik ve cep telefonu numaranı gir, Ekrandaki bilgileri kontrol et. İşlem ücretini onayladıktan sonra taksit tutarını yatırabilirsin.

Kolay Nakit'i vade tarihinden önce geri ödeyebilir miyim?

Kolay Nakit tutarının tamamını vade tarihinden önce ödeyerek kapatabilirsin. Faizsiz süre günü içinde faiz işlemeden kullandığınız kredi tutarının tamamını, faizsiz süre günü bittikten sonra ise kredi kullandırım tarihinden itibaren işleyecek olan faiz tutarı ile birlikte toplam bakiyeyi ödeyebilirsin. Kolay Nakit kısmi tahsilat sadece taksit ödeme tarihi olan 60. günde yapılmaktadır, vade (taksit) tarihinden önce kısmi ödeme yapılmamaktadır.

Kolay Nakit'e ne zaman faiz işlemeye başlar?

Kolay Nakit kullanım tarihinden itibaren belirlenen faizsiz ödeme günü içinde faiz işlemeden Kolay Nakit tutarının tamamını ödeyebilirsin. Faizsiz ödeme günün sona erdikten sonra günlük olarak faiz işlemeye başlayacaktır.

10000 TL Kolay Nakit kullandım, 10 TL ile ödeme yaptım. Kolay Nakit'e başvurduğum tarihten itibaren 30. Günde hesabımda 9990 TL kaldı. 9990 TL ile ödeme yapabilir miyim?

Ödeme yapabilmen için faizsiz ödeme gününün son gününde hesabında 10000 TL'nin tamamının olması gerekir. Kalan 10 TL'yi hesabına yatırarak toplam bakiyeni 10000 TL'ye tamamlarsan, sen ödemesen bile Kolay Nakit'in otomatik olarak tahsil edilecek ve kredin kapatılacaktır.

10000 TL Kolay Nakit kullandım, 50 TL ile ödeme yaptım. Kolay Nakit'e başvurduğum tarihten itibaren 45. günde hesabımda 9950 TL kaldı. 9950 TL ile ödeme yapabilir miyim?

Taksit tarihinden (vade sonu) önce kısmi ödeme yapılamamaktadır. 50. günde 10000 TL + faizsiz ödeme gününü geçtiğin süre kadar işleyen faizin tamamını geri ödeyebilirsin.

Kolay Nakit limitimi parçalı olarak kullanabilir miyim?

Kolay Nakit limiti müşteriye özel oluşturulmaktadır. Kolay Nakit'ini tek seferde kullanabilirsin.

Kolay Nakit'i kapatmadan ikincisini aynı anda kullanabilir miyim?

Mevcutta Kolay Nakit varsa, ikincisine başvurmak için ilk kullandığın Kolay Nakit'in tamamını geri ödemen gerekmektedir.

Kolay Nakit'i İhtiyaç Kredisi'nden ayıran özellik nedir?

Kolay Nakit düşük tutarlı ve tek taksitli limitlerdir. Belirlenen faizsiz ödeme günü içinden geri ödediğin durumda faiz yansıtılmamaktadır. Kısa süreli nakit ihitiyaçları için tasarlanmıştır bir üründür.