N Kolay Dünyası Kredi Yatırım Kartlar Ödemeler Kampanyalar Blog

Sanal Kartım ile Neler Yapabilirim?

Sanal Kart

Kartını oluşturduktan sonra para yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsin.

Sanal Kart

Tüm internet alışverişlerinde güvenle kullanabilirsin.

Sanal Kart

Karta özel hazırladığımız kampanyalardan yararlanabilirsin.

Sanal Kart

Tüm hesaplarından veya kartlarından kolayca paranı yükleyip dilediğince harcayabilirsin.

Sanal Kartımı Nasıl Oluştururum?

Sanal Kart

N Kolay Kartlar menüsünden sanal kartına başvur

Sanal Kart

Anında oluşan sanal kartının limitini belirle ve ihtiyacın kadar para yükle

Sanal Kart

İnternetten alışveriş ve ödeme yapmaya hemen başla

Sıkça Sorulanlar

Sanal kart nedir?

N Kolay sanal kart, güvenli ve risksiz şekilde internetten alışveriş yapabileceğin tamamen ücretsiz bir ön ödemeli sanal karttır. Üstelik çeşitli kampanyalarla sana alışverişlerinde avantaj sağlar.

Sanal kartımı nasıl oluşturabilirim?


• N Kolaylıysan, N Kolay'a giriş yaptıktan sonra “Kartlar” ekranındaki “Sanal Kart Oluştur” seçeneğinden elektronik sözleşmeleri onayladıktan sonra anında sanal kartını oluşturabilirsin.

N Kolay’da sanal kartını oluşturduktan sonra hemen kartına para yükleyerek hem kampanyalardan yararlanmaya hem de güvenli alışverişin keyfini çıkarmaya başlayabilirsin.

N Kolay’da sanal kart bilgilerime nereden ulaşabilirim?

Sanal kart bilgilerine aşağıdaki yolu izleyerek ulaşabilirsin;

• İşlemler>Kartlar>Sanal Kartım>Kart Ayarları

Burada yer alan kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV bilgilerini kullanarak dilediğin alışverişi gerçekleştirebilirsin.

Sanal kart ücretli mi?

Sanal kart ücretsizdir. Herhangi bir ücret ödemeden sanal karta sahip olabilirsin. N Kolay’da sanal kartın kullanım ücreti veya yıllık aidatı yoktur.

Kaç adet sanal kart oluşturabilirim?

“Müşteri Bilgi Formu'nu" imzaladıysan veya daha önce farklı bir N Kolay ürününü kullandıysan, bir ay içerisinde en fazla 3 adet, bir yıl içerisinde ise en fazla 15 adet sanal kart oluşturabilirsin. Aynı anda sadece 1 adet sanal kartın açık olabilir. Yeni bir sanal kart yaratmak istersen mevcut sanal kartını kapatman gerekir.
N Kolay'a yeni kayıt olduysan ve henüz “Müşteri Bilgi Formu'nu” imzalamadıysan; kurye tarafından sana iletilecek “Müşteri Bilgi Formu'nu" imzalayana kadar 60 gün içerisinde en fazla 2 adet sanal kart oluşturabilirsin. 60 günün sonunda, sanal kartını kullanmaya devam etmek veya yeni sanal kart oluşturmak için “Müşteri Bilgi Formu'nu" imzalamalısın.
Unutma, aynı anda sadece 1 adet sanal kartın açık olabilir. Yeni bir sanal kart yaratmak istersen mevcut sanal kartını kapatman gerekir.

N Kolay'da sanal kart hareketlerimi nasıl görüntüleyebilirim?

N Kolay'a giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek kart hareketlerini görüntüleyebilirsin;

• Kartlar>Kart Detayları

• İşlemler>Kartlar>Sanal Kartım>Kart Hareketlerim

Sanal kartımı ne zaman kullanmaya başlayabilirim?

N Kolay'da sanal kartını oluşturup para yükledikten sonra kartın içindeki bakiyeyi anında kullanmaya başlayabilirsin.

Sanal kartıma nasıl para yükleyebilirim?

Sanal kartına aşağıdaki kanallardan 7/24 para yükleyebilirsin;

·         Hesaptan (N Kolay’daki banka hesabından)

·         Karttan (Dilediğin banka veya kredi kartı ile)

·         IBAN ile (Farklı bir bankadan sanal kartına ait IBAN’a para transferi yaparak)

N Kolaylıysan, N Kolay'a girdikten sonra aşağıdaki adımları izleyerek para yükleme ekranına ulaşabilirsin;

·         Kartlar>Kart Detayları>Para Yükle

·         İşlemler>Kartlar>Sanal Kartım>Para Yükle

Sanal kartıma ne kadar para yükleyebilirim?

Yeni N Kolaylıysan, N Kolay'ı indirip sanal kartını oluşturduktan sonra para yüklemek istediğinde senden “Adres Bilgilerini” bizimle paylaşmanı isteyeceğiz. Daha sonra kuryemiz adresine, imzalaman için "Müşteri Bilgi Formu’nu" getirecek. Limitlerini arttırabilmek için sanal kart oluşturduktan sonraki 60 gün içerisinde senden "Müşteri Bilgi Formu’nu" imzalamanı bekliyoruz. “Müşteri Bilgi Formu'nu" imzalayana kadar 60 gün içerisinde toplamda en fazla 2.750 TL yükleyebilirsin. Bankamızda; Hesap açma, Kredi veya Bono başvurusu yaparak elektronik “Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi”ni onaylaman halinde ise sanal kartına para yükleme limitin aylık 10.000 TL olacak. Eğer daha önceden; “Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi”ni imzaladıysan; her ay sanal kartına 10.000 TL yükleyebilirsin.

Sanal kartımın harcama limiti ne kadardır?

Sanal kartın ön ödemeli bir kart olduğu için karta yükleme yapılan miktar kadar harcama yapılabilir. Kısacası harcama limitini istediğin miktarı yükleyerek sen belirlersin.

Aynı anda kaç adet sanal kart oluşturabilirim?

N Kolay’da aynı anda 1 adet sanal kartın olabilir. Yeni bir sanal kart oluşturmak istiyorsan mevcut sanal kartını kapatmalısın.

Müşteri Bilgi Formu’nu neden imzalamalıyım?

Daha önce herhangi bir banka ürünümüzü kullanmadıysan N Kolay'a kayıt olup sanal kartını oluşturduktan sonra "Müşteri Bilgi Formu'nu" imzalayana kadar kartının maksimum limiti 2.750 TL olacak ve kartını sadece 60 gün boyunca kullanabileceksin. 60 günün sonunda kartın otomatik olarak kapatılacak. 

Sanal kartımı nasıl kapatabilirim?

Kartında bakiyen yoksa;

• N Kolay'a giriş yaptıktan sonra “İşlemler>Kartlar>Sanal Kartım>Kart Ayarları>Sanal Kartı Kapat adımlarını izleyerek kartını kapatabilirsin.

Kartında bakiyen varsa:

0850 724 7777 numaralı N Kolay İletişim Merkezi’ni arayarak bizimle paylaşacağın IBAN’a kartında bulunan bakiyenin iade edilmesini isteyebilirsin. Kalan bakiyen kartının kapatıldığı günden bir gün sonra belirttiğin IBAN’a gönderilir.

Sanal kartıma para yükleme limitimi doldurdum. Kartımı kapatıp yeni bir kart açtığımda para yükleme limitim sıfırlanır mı?

Para yükleme limiti yaratılan kart adeti fark etmeksizin, sanal kart limitin;

 • Henüz "Müşteri Bilgi Formu'nu" imzalamadıysan 60 gün içerisinde toplam 2.750 TL,

• N Kolay'daki başka bir ürün başvurusunu tamamladıysan aylık toplam 10.000 TL’dir.

Daha önce bankanızdan kredi kullandım. N Kolay’da sanal kart oluşturup 3.500 TL yükledim. Bu miktarı harcadıktan sonra kartımı kapattım. Bir hafta sonra tekrar sanal kart oluşturduğumda para yükleme limitim nedir?

Oluşturduğun kart adeti fark etmeksizin daha önce bankamızdan bir ürün başvurusunu tamamladıysan sanal kartına bakiye yükleme limitin aylık toplam 10.000 TL’dir. Örneğin; aynı ay içerisinde para yüklemeyi deniyorsan bir önceki sanal kartına 3.500 TL yüklediysen yeni yarattığın sanal karta 6.500 TL yükleyebilirsin.

Mobil Uygulama

N Kolay ile online alışverişlerini güvenle yap!
N Kolay ile sanal kartını hemen oluştur, harcamak istediğin kadar para yükle. Kontrol sende!
N Kolay