Türkiye'nin En Güzel Açıkhava Konser Mekanları

İçerikler

Finans & Girişimcilik

Yaz Aylarının Gözdesi: Türkiye'nin En Güzel Açık Hava Konser Mekanları


 

Güzel havanın keyfini çıkarabileceğimiz etkinlikler, yaz aylarının vazgeçilmezi. Sahil kenarında gün batımını izlemek, doğanın içerisinde yürüyüş yapmak, masmavi denizlere kendimizi bırakmak, yaz aylarında yapabileceğimiz etkinliklerden sadece birkaçı. “Bu etkinliklere biraz da eğlence katalım.” diyorsan açık hava konserleri seni bekliyor.

 

Peki, İstanbul’da ya da Türkiye’nin popüler tatil beldelerinde açık hava konserlerini kaçırmamak için hangi mekanlara gidebileceğini biliyor musun? Haydi gel, her sene olduğu gibi bu sene de yerli ve yabancı sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapacak açık hava konser mekanlarını incelemeye başlayalım.

Açık Hava Konserleri İçin En Güzel Mekanlar

Türkiye’nin farklı noktalarında açık hava konserlerine ev sahipliği yapan birbirinden güzel mekanlar var. Bazıları tarih ile sanatı birleştiren antik tiyatrolar, bazıları ise geniş alanları ile müzik festivallerinin vazgeçilmezi.

 

Mekanın ambiyansı, konserden alacağın zevkte oldukça etkili. Sadece mekanın büyüleyici atmosferi için bile orada konser deneyimi yaşamak isteyebilirsin. Bu nedenle biz de senin için Türkiye’nin en güzel açık hava konser mekanlarını derledik.

 

Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, İstanbul

Yaz ayları yaklaşmaya başlayınca “Harbiye açık hava konserleri ne zaman?” soruları da duyulmaya başlanır. Bir yaz klasiği haline gelmiş konserlere ev sahipliği yapan mekan ise Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu.

 

1950 yılında inşaatı tamamlanan bu sahne, aslında ilk olarak tiyatro oyunları için dizayn edilmiş. Hatta Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda oynanan ilk oyun, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçıları tarafından sergilenen Sophokles'in ünlü trajedisi Kral Oidipus. Şu anda ise sadece tiyatro değil; konser, dans gösterileri, festivaller gibi pek çok etkiliğin gerçekleştiği İstanbul’un en önemli etkinlik mekanlarından biri. 4 bin kişilik kapasitesi olan bu büyük mekanda N Kolay sponsorluğu ile her sene birbirinden ünlü sanatçılar müzik şöleni yaşatmaya devam ediyor.

 

Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, konum olarak da oldukça merkezi bir yerde. Nişantaşı’ndan yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesindeki bu etkinlik mekanı, Maçka Demokrasi Parkı’nın hemen yanında bulunuyor. Tam olarak arkadaşlarınla parkta buluşup güzel havanın tadını çıkardıktan sonra konser planı yapılacak bir mekan.   

 


KüçükÇiftlik Park, İstanbul

KüçükÇiftlik Park, geçmişin mirasını günümüze kadar getiren İstanbul’un popüler etkinlik mekanlarından biri. Mekanın 1950 yılında Küçükçiftlik Gazinosu olarak başlayan hikayesi, 1975 yılında lunaparka dönüşmesi ile devam ediyor. Her dönem eğlence merkezi olmayı başarmış KüçükÇiftlik Park, şimdi ise konserler, defileler, festivaller gibi birbirinden farklı etkinliklerin ortak mekanı.

 

Bu zamana kadar Iron Maiden, Deep Purple, Nick Cave gibi efsane isimleri ağırlayan KüçükÇiftlik Park, 9.532 metrekarelik etkinlik alanına sahip. Oldukça geniş olan bu mekanda açık hava konserlerinin yanı sıra açık hava sinema etkinliği de yapılıyor.

 

Konum olarak KüçükÇiftlik Park da Harbiye Açık Hava Tiyatrosu gibi oldukça merkezi. Maçka Demokrasi Parkı’nın yakınlarında olan bu mekan, Taksim Meydanı’ndan yaklaşık 15 dakika yürüme mesafesinde.