Bozcaada Caz Festivali ile Sonbahara Merhaba

İçerikler

Finans & Girişimcilik

Bozcaada Caz Festivali ile Sonbahara Merhaba


2017 yılından beri Bozcaada’nın büyüleyici atmosferi ile caz müziği birleştiren Bozcaada Caz Festivali, sadece dünyanın dört bir yanından gelmiş sanatçılarla müziği değil, “BCF Keşif” programıyla da unutulmaz deneyimleri beraberinde getiriyor.

Türkiye’de merakla beklenen festivaller arasında yer alan Bozcaada Caz Festivali, 2023 senesi için de pek çok sanatçının sahne alacağı ve atölyelerden söyleşilere farklı etkinliklerin olacağı dolu dolu bir programla sonbaharı karşılamaya hazırlanıyor. Sen de Bozcaada Caz Festivali ile eşsiz bir deneyim yaşamak istiyorsan haydi gel; 2023 yılında bu festivalde bizi neler bekliyor, birlikte keşfedelim.

Bozcaada Caz Festivali 2023 Teması


Festival programını ve sahne alacak sanatçıları keşfetmeden önce 2023 senesinin festival temasını öğrenelim. Her yıl farklı bir temayla müzikseverleri ağırlayan Bozcaada Caz Festivali’nin bu yılki teması oyun.

Yaşamın bir parçası olan oyunun çevremizi keşfetme üzerindeki önemine vurgu yapan Bozcaada Caz Festivali 2023 teması, ilhamını Homo Ludens’in yazarı Johan Huizinga’nın oyun kuramından alıyor. Huizinga’ya göre oyun, belirli sınırlar içinde var olurken aynı zamanda eylemlerimize anlam katıyor. Oyun, düzen yarattığı gibi düzenin de ta kendisidir. Kısacası oyun hem etkileşimli hem de dönüştürücü bir yapıya sahip. Bozcaada Caz Festivali de 2023 senesi için benimsediği oyun temasıyla fark etkinlikler, atölyeler ve söyleşiler sunarak birlikte oynamanın dönüştürücü gücünü bizlere tekrardan hatırlatmayı hedefliyor.

Bozcaada Caz Festivali 2023 Tarihleri

“Oyun ile güzel müziği birleştiren Bozcaada Caz Festivali ne zaman?” diye merak ediyorsan 8-9-10 Eylül 2023 tarihlerini takvimine not etmeyi unutma. Eylül ayının ikinci hafta sonunda Bozcaada’daki Ayazma Manastırı’nda gerçekleşecek bu festivalle oyunun neşesi ve güzel müzik eşliğinde sonbaharı karşılayabilirsin.

Bozcaada Caz Festivali 2023 Sahnesinde Kimler Var?