2023 Tiyatro Rehberi

İçerikler

Finans & Girişimcilik

2023 Tiyatro Rehberi: Sevilen Oyunlar, Popüler Sahneler


Her sezon olduğu gibi 2023 tiyatro sezonunda da birbirinden keyifli oyunlar izleyicilerle buluşuyor. Drama, komedi, müzikal gibi farklı tiyatro türlerinden eserleri izleyebileceğimiz bu sezonda yerini önceden ayırtmayı unutma. O zaman hikayeleri ile izleyenleri etkileyen tiyatro oyunlarını, müzik ve dans şovları ile büyüleyen müzikalleri incelemeye ve 2023 tiyatro rehberimizle etkinlik planlarını yapmaya başlayalım.

2023’ün En Sevilen Tiyatro Oyunları

Hikayeleri ve oyunculukları ile tiyatroseverlerden tam not alan geçen sezonların en sevilen oyunlarını senin için derledik. Bu sene de sevilen oyunlar hikayelerini paylaşmaya devam edecek. 2023 tiyatro takvimini oluştururken popüler oyunlar arasında hala izlemediklerin varsa planların arasına ekleyebilirsin.


Toz

Zerrin Tekindor’un oyunculuğu ile seyredenleri büyülediği tek kişilik oyunu Toz, bu sene sahnelenmeye devam edecek popüler oyunlardan biri. Ev kadını bir anne ve avukat bir babanın tek kızı olan Handan’ın çocukluğundan yetişkinliğine kadar hayat hikayesini anlatan Toz, 2021 senesinden beri tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.


Amadeus

18. yüzyılda Viyana'da yaşayan efsane besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri'nin çatışmasını ele alan Amadeus, bu sezon da izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Oyuncu kadrosunda Selçuk Yöntem, Tansu Biçer ve Dilan Çiçek Deniz gibi ünlü isimlerin yer aldığı oyun, kostümleri ve müzikleri ile izleyenleri adeta geçmişte bir yolculuğa çıkarıyor.


Kibritin Ucunda

30’larının başında bir plaza çalışanı olan Kerem’in yaşadığı küçük bir felaket sonrası kendisi ile olan hesaplaşmasını konu alan Kibritin Ucunda, Rıza Kocaoğlu’nun etkileyici performansı ile bu sezon da tiyatroseverlerle bulaşan oyunlar arasında. İzleyenlerden hem hikayesi hem de Rıza Kocaoğlu’nun oyunculuğu ile tam not alan bu oyunu izlemek için yerini önceden ayırtmayı unutma.


Evlilikten Sahneler

“İki insan bir ömür bir arada yaşayabilir mi?” sorusuna yanıt arayan Evlilikten Sahneler, 2021 yılından bu yana izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Her şeyin olması gerektiği gibi ilerlediği, mutlu ve 10 senedir evli olan Johan ve Marianne çifti için artık sorunlar, eski yöntemlerle çözümlenmediğinde ve hiçbir şey eski mükemmelliğinde ilerlemediğinde ne olacak? Cevabını merak ediyorsan herkesin kendinden bir parça bulduğu bu evlilik hikayesini izleyebilirsin.

2023’ün En Beğenilen Müzikalleri

Müzikleri, sahne şovları, kostümleri ve dansları ile izleyenleri büyüleyen müzikalleri bu sene de sahnelerde görmeye devam edeceğiz. Türkiye’de son yıllarda daha da popüler hale gelen müzikal kültüründen doğan oyunları merak ediyorsan sahnede neler var birlikte bakalım.


Alice Müzikali

2019 yılından beri her sene kapalı gişe oynayan, oyuncu kadrosunda Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Merve Dizdar ve daha pek çok ünlü ismin yer aldığı Alice Müzikali, bu sezon da en popüler müzikaller arasında. Lewis Carroll tarafından yazılan Alice Harikalar Diyarında eserinin çağdaş müzikal uyarlaması olan Alice Müzikali, günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın büyüme hikayesini anlatıyor.


Jekyll Hyde

Müziği ile büyük bir hayran kitlesi olan Hayko Cepkin’i bir müzikalde görmeye hazır mısın? O zaman seni Jekyll Hyde Müzikali’ne bekliyoruz. Başrollerinde Hayko Cepkin ve Elçin Sangu olan bu müzikal, 2022’nin Ekim ayında sahnelenmeye başladı ve çok kısa sürede büyük bir yankı uyandırdı. Robert Louis Stevenson’ın klasik gerilim romanından uyarlanan dünyaca ünlü Jekyll Hyde Müzikali, çarpıcı bir prodüksiyon ve muhteşem kadrosu ile bu sezon izleyebileceğin müzikaller arasında.