N Kolay Dünyası Kredi Yatırım Kartlar Ödemeler Kampanyalar Blog
%50

faizle günlük kazanç bonoda!

N Kolay’da geçici “Hoş geldin” faizleri yok! Herkese yüksek, kaybolmayan “Hoş Buldum” faizi var. Hemen şimdi N Kolay'a gir, bononu alıp dakikalar içerisinde kazanmaya başla.

Kazancını Hesapla

Yatırmak istediğin tutar

Yatırmak istediğin tutar

Paranı tutmak istediğin gün

Paranı tutmak istediğin gün

Net kazancın
4.054, 79 TL

Stopaj oranı 182 güne kadar %7,5, 183-364 gün arası %5, 365 günden sonrası ise %2,5'dir. Yapılan hesaplama tamamen bilgi amacıyla hazırlanmış olup bono/tahvil fiyat hesaplamalarındaki yuvarlama yöntemi nedeniyle işlem kayıtları ile belirtilen hesaplama arasında fark oluşabilir. Fark oluşması durumunda işlem kayıtları esas alınacaktır.

N Kolay'da Bono ile Nasıl Daha Çok Kazanırım?

Bono

Gerektiğinde paranın istediğin kadarını faiziyle alıp, kalanıyla kazanmaya devam edersin.

Bono

Piyasada faizler düşse bile, sahip olduğun bononun faizi vade sonuna kadar değişmez.

Bono

EFT ve fatura ödeme işlemlerini koşulsuz olarak ücretsiz yapabilirsin.

Bono

Hesabını açıp, birikimini yüksek faizle hemen değerlendirirsin.

Bono

N Kolay kartın ile Türkiye’deki tüm bankaların ATM’lerinde herhangi bir masraf ödemeden işlem yaparsın.

Bonomu Nasıl Alırım?

N Kolaylıyım
N Kolaylı Değilim
Bono

N Kolay'ı indir

Bono

Dijital sözleşmeleri onayla

Bono

Hemen kazanmaya başla

Sıkça sorulan sorular

N Kolay'ın bonosu nedir? Özellikleri nelerdir?

N Kolay’ın bonosu, paranı bononun vadesi boyunca yüksek faizle değerlendirebileceğin bir yatırım ürünüdür.

N Kolay’da bononun en önemli özelliği günlük kazanç sağlamasıdır. Bankamızdan aldığın bonoyu, itfa tarihini* beklemeden satmak istediğinde izahnamede belirtilen koşullar çerçevesinde, anaparanın yanı sıra, satışı yaptığın güne kadar işleyen faizi alabilirsin.

Üstelik bono işlemlerini oturduğun yerden, mobil uygulamamız, İnternet Şubemiz üzerinden veya 0850 724 26 66’yı arayarak hızlıca yapabilirsin.

*vade tarihi

N Kolay’ın bonosunun vadeli mevduat hesaplarından farkı nedir?

N Kolay bono, bankamızın ihraç ettiği SPK mevzuatına tabi finansman bonosudur. Diğer bankalarda vadeli mevduatını vadesinden önce bozarsan faiz kazancını alamama ihtimalin vardır.

N Kolay’da ise bononu itfa tarihini* beklemeden satmak istediğinde anaparanın yanı sıra satışı yaptığın güne kadar işleyen faizini de alırsın. N Kolay bono bir mevduat ürünü olmayıp, TMSF kapsamında değildir.

*vade tarihi

N Kolay’daki bononun diğer banka bonolarından farkı nedir?

Bankamızın müşterisi olarak, aldığın bonoyu istediğin zaman satıp, birikmiş kazancını alabilirsin. Diğer bankaların ihraç ettiği bono ve tahvillerde, itfa tarihini* beklemeden satmak istersen piyasa koşullarına göre anaparan ve birikmiş kazancın kayba uğrayabilir.

*vade tarihi

N Kolay’ın bonosunun faizi nasıl daha yüksek olabiliyor?

N Kolay’ın bonosu tamamen dijital bir ürün olduğu için, düşük ve esnek maliyet odaklı stratejilerin sonucu olarak yüksek kazanç sağlıyoruz.

N Kolay’da bononun stopaj oranı kaçtır?

30 Nisan 2024 Tarihli ve 32532 Sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan Karar uyarınca, 1.05.2024’ten itibaren alınan bonolardan elde edilen gelir ve kazançlarda vadesi 182 güne kadar (182 gün dahil) olanlara %7,5, vadesi 183-364 gün (364 gün dahil) olanlara %5 ve 365 günden sonrasına ise %2,5 stopaj uygulanmaktadır.

N Kolay’dan sadece yüksek tutarlarda mı bono alabilirim?

Hayır, N Kolay bonoda minimum 200 TL ile de yüksek faiz oranından faydalanabilirsin.

Tüm tutarlara aynı faiz oranını alabilir miyim?

Evet, N Kolay’da bono alırken 200 TL’ye de, 1.000.000 TL’ye de aynı faizi alabilirsin.

Kimler N Kolay bono alabilir?

18 yaş üstü T.C. vatandaşı olan tüm bireyler ve Türkiye’de kayıtlı olan tüm ticari firmalar N Kolay’dan bono alabilir.

N Kolay’da hangi saatler arasında bono alabilirim?

N Kolay bonoyu hafta içi 5 gün 09.30-17.00 saatleri arasında alabilirsin. Yarım gün olan resmi tatillerde ise 09:30-12:00 arası işlem yapabilirsin.

Yabancı uyrukluyum, N Kolay’dan bono alabilir miyim?

Evet, sen de N Kolay’dan bono alabilirsin.

N Kolay’dan bono alırken herhangi bir işlem ücreti öder miyim?

Hayır, herhangi bir işlem ücreti ödemezsin.

N Kolay’dan bono alırken herhangi bir sözleşme imzalayacak mıyım?

Sermaye piyasası araçları alım satımı yapan yatırımcıların imzalaması zorunlu olan çerçeve sözleşme ve doldurması gereken tanıtıcı / bilgilendirici formlar bulunuyor. Mobil uygulamamızda ve İnternet Şubemizde çerçeve sözleşme ve tanıtıcı / bilgilendirici formlar elektronik olarak sunulacaktır. Böylece şubeye gitmene gerek kalmadan mobil uygulamamız veya İnternet Şubemiz üzerinden sözleşme ve ilgili formları doldurman ve okuyup onaylaman yeterlidir.

N Kolay’da bono ile elde edeceğim net kazancı nasıl hesaplayabilirim?

• Web sitemizdeki hesaplama aracından,

• İnternet Şubemizdeki Yatırım İşlemleri->N Kolay Bono->Bono Hesap Makinesi sekmesinden,

• N Kolay uygulamasında ister giriş ekranındaki Bono Hesapla sekmesinden, ister Yatırımlar menüsü altındaki Bono Hesaplama sekmesinden güncel faiz oranıyla kazanacağın net getiriyi hesaplayabilirsin.

Hesaplamak için hemen tıkla.

N Kolay’da en fazla ne kadar bono olabilirim?

Bir kişi birden fazla bono alabilir, yalnız N Kolay’da bir kişinin alabileceği en fazla bono tutarı 1.000.000 TL’dir.

N Kolay’da bono ile elde edeceğim kazancı ne zaman alabilirim?

N Kolay bono günlük kazandırır. Bonolarının faiz getirisini itfa tarihinde* kazanırsın. Eğer itfa tarihinden önce yatırımdan çıkmak/nakde dönmek istersen bonolarını satarak, anaparanın yanı sıra satış gününe kadar elde ettiğin faiz getirini de satış anında alabilirsin.

*vade tarihi

Nereden ve nasıl N Kolay bono alabilirim?

Bankamızın müşterisiysen N Kolay bonoyu mobil uygulamamız veya İnternet Şubemiz üzerinden, 0850 724 26 66 no’lu İletişim Merkezimizi arayarak veya Aktif Bank şubelerinden alabilirsin. İşlemlerini 0850 724 26 66 numaralı İletişim Merkezimizden gerçekleştirmeden önce sermaye piyasası araçları alabilmek için mevzuatın zorunlu kıldığı sözleşme ve formları mobil uygulamamız veya İnternet Şubemiz üzerinden doldurman ve onaylaman gerekiyor.

Bankamızın müşterisi değilsen; N Kolay uygulamasının giriş ekranındaki “N Kolaylı Ol” butonuna tıklayarak müşterimiz olabilirsin. Sonrasında mobil uygulamamız veya İnternet Şubemize giriş yaparak belirtilen adımları tamamlamalısın. Açılan hesabına başka bankadaki kendine ait bir hesaptan EFT/FAST yaptıktan sonra N Kolay’dan bono alabilirsin.

N Kolay’da hangi saatler arasında bono alabilirim?

N Kolay bonoyu hafta içi 5 gün 09:30-17:00 saatleri arasında alabilirsin. Yarım gün olan resmi tatillerde ise 09:30-12:00 arası işlem yapabilirsin.

İşlem saatlerini geçirdim, ne yapmalıyım?

İşlem bitiş saati olan 17:00’ı geçirmen durumunda işleminin bir sonraki iş günü gerçekleşmesi için talimat verebilirsin.

Bono alış talimatların, bir sonraki iş gününde hesabında yeterli bakiye olması durumunda o günün açıklanan faiz oranı üzerinden gerçekleşecektir.

N Kolay’da bonolarımı nereden takip edebilirim?

N Kolay’da sahip olduğun bonoları, mobil uygulamamızda “Yatırımlar” menüsü altındaki “Bono İşlemleri” sekmesinden veya İnternet Şubemizde “Yatırım İşlemleri” menüsü altındaki “N Kolay Bono” sekmesinden “Bono İzleme”ye girerek takip edebilirsin. Dilersen 0850 724 26 66’yı arayarak da detaylı bilgi alabilirsin.

Ayrıca N Kolay bono, Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda kaydi olarak izlenebilir.

N Kolay’da bonolarımı vadesinden önce satmak istersem ne olur?

N Kolay bonolarını istediğin zaman satabilirsin. Satış anında herhangi bir kaybın olmadan anaparanı ve yatırım süresince kazandığın faizini alırsın.

Mobil uygulama / İnternet Şube giriş şifremi unuttum, nereden öğrenebilirim?

Mobil uygulamamıza veya İnternet Şubemize giriş ekranında “Şifremi Hatırlat” sekmesinden yeni şifreni alabilirsin. Eğer kartın varsa, aynı alandan kart bilgilerini girerek de şifreni kolaylıkla alabilirsin.

Dilersen 0850 724 26 66’yı arayarak destek alabilirsin.

Mobil uygulamaya / İnternet Şubeye giriş yaptım, neden bazı işlemleri gerçekleştiremiyorum?

Tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmen için öncelikle adresine gönderdiğimiz Müşteri Bilgi Formu’nu imzalaman gerekiyor. İmzaladıktan sonra mobil uygulamamız veya İnternet Şubemizde dilediğin işlemi yapabilirsin.

N Kolay’dan aldığım bonoyu başka bir finans kurumuna virman yapmak istiyorum, ne yapmalıyım?

0850 724 26 66’yı arayarak bu konuda destek alabilirsin. Ancak Bankamızdan aldığın N Kolay bonoyu vade tarihinden önce satmak ve anapara ve işlemiş faizini tam olarak almak istersen, bonoyu tekrar Banka’ya virmanlaman gerekir. Ek olarak, bonoyu elde ettiğin tarihten Banka’ya satış tarihine kadar kesintisiz olarak elde tuttuğunu tevsik eden bilgi ve belgeleri, hesap hareketlerini ve bakiye toplam tutarını da Banka’ya iletmen gerekir. Banka, ancak iletilen bu belgeler üzerinde inceleme yaptıktan ve kendisine virmanlanan borçlanma araçlarının yatırımcı tarafından kesintisiz olarak elde tutulduğuna dair belgeleri MKK’dan teyit etmek şartıyla bonoyu geri alış işlemi gerçekleştirir ve anapara ve işlemiş faiz tutarını hesabına yatırır.

10 iş günü geçerli talimat ne işe yarıyor?

Yeni N Kolaylı olduysan, bir defaya mahsus olmak üzere, İnternet Şubemiz veya İletişim Merkezimiz aracılığıyla vereceğin 10 iş günü geçerli talimat sayesinde hesabına talimat tutarı kadar EFT/FAST yaptığın anda, yeniden İnternet Şubemize giriş yapmana veya İletişim Merkezimizi aramana gerek kalmadan, talimat verdiğin tutar kadar otomatik N Kolay bono alımı gerçekleşir.

10 iş günü içerisinde hesabında yeterli bakiye olmaması halinde talimat otomatik olarak iptal olur.

Mobil Uygulama

Tüm Bono işlemleri cebinde!
N Kolay Mobil ile tüm yatırım işlemlerini yapabilir, işlemlerini izleyebilir, ne kadar kazandığını her an detaylı olarak görebilirsin.
N Kolay
  • Bononun vadesi banka stoklarına göre belirlenecek olup 1 yılı aşmayan vadelerde değişebilecektir.
  • Yapılan hesaplama tamamen bilgi amacıyla hazırlanmış olup, bono/tahvil fiyat hesaplamalarındaki yuvarlama yöntemi nedeniyle işlem kayıtları ile belirtilen hesaplama arasında fark oluşabilir. Fark oluşması durumunda işlem kayıtları esas alınacaktır.
  • Fiyat belirlemede Borsa veya Kurul’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır. N Kolay Bono bir mevduat ürünü olmayıp, TMSF kapsamında değildir. N Kolay Bono izahnamesini indir
  • ISIN Vade Tarihi satın alınan N Kolay Bono için belirlenmiş itfa tarihini gösterir. İtfa tarihinden önce dilediğin zaman satış işlemi ile N Kolay Bononu bozabilir, bozduğun güne kadarki getiriyi kazanırsın. Satış yapmadığın durumda, İşlem Sonuç Formu’nda veya bono alış onay ekranında belirtilen net dönüş tutarı itfa tarihinde hesabına yatırılacaktır. N Kolay Bono’nun itfa tarihi Banka stoklarının uygunluğu çerçevesinde otomatik olarak belirlenmektedir. Yeni veya itfa tarihinden sonraki bono alımlarında, alım tarihinde geçerli olacak faiz oranı üzerinden işlem yaparsın. Daha fazla bilgi ve kısıtlamalara satın alınan bonoya ait izahnameden ulaşabilirsin. İzahname için: tıkla.
  • Bankamızdan aldığın bonoyu satacağın tarihe kadar kesintisiz olarak elde tutman ve geri satışı yine bankamıza yapman gerekmektedir.