N Kolay Dünyası Kredi Yatırım Kartlar Ödemeler Kampanyalar Blog

43. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ, N KOLAY SPONSORLUĞUNDA  17-28 NİSAN ARASINDA GERÇEKLEŞİYOR!

N Kolay ile müşterilerimizin finansal ihtiyaçları için her zaman yanlarında olurken, topluma ve sosyal hayata değer katacak kültür sanat alanındaki projelere de desteğimizi sürdürüyoruz. Ülkemizin kültür-sanat yaşamının can damarlarından biri olan İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) 43 yıldır sürdürdüğü, Türkiye’nin en büyük sinema etkinliği İstanbul Film Festivali’nin “Festival Sponsoru” olurken, senin de “Duygularının Sponsoru” olmanın heyecanını paylaşıyoruz.

İKSV tarafından düzenlenen, Türkiye’nin en büyük sinema etkinliği İstanbul Film Festivali, 43. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu yıl Festival sponsorluğunu üstlendiğimiz etkinlik, Türkiye ve dünya sinemasından nitelikli ve ödüllü filmleri, özel gösterimleri, yıldız oyuncuları ve usta yönetmenleri bir araya getiriyor.

Dünya sinemasının en yeni örneklerini, kült yapıtları, usta yönetmenler ve genç yeteneklerin son filmlerinin de aralarında olduğu 132 uzun ve 12 kısa metrajlı filmi bir arada bulacağın 43. İstanbul Film Festivali kapsamında; 12 günde, 16 bölümde filmleri izleyebilir, film gösterimlerinin yanı sıra konuk yönetmen ve oyuncuların katılımıyla yapılacak söyleşiler, özel gösterimler ve etkinliklere katılabilirsin.

Festivalin yıldızları N Kolay Galaları’nda buluşuyor

İstanbul Film Festivali’nin en sevilen bölümlerinden Galalar bu yıl N Kolay sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. N Kolay Galaları’nda ünlü yıldızlardan usta yönetmenlere, sezonun merakla beklenen 9 filminin Türkiye’deki ilk gösterimleri gerçekleştirilecek.

Prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan, Jude Law’un Henry VIII ve Alicia Vikander’ın Katherine Parr rolünü üstlendikleri, Karim Aïnouz’un yönettiği Kraliçe'nin Oyunu bölümün öne çıkan filmlerinden.

Levan Akin’in büyük beğeni toplayan Ve Sonra Dans Ettik’in ardından yönettiği ve büyük bölümü İstanbul’da geçen yeni filmi Geçiş de festivalin merakla beklenen filmleri arasında. Berlin Film Festivali’nin Panorama bölümünün açılışını yapan filmin yönetmeni Levan Akin festivalin konuğu olarak İstanbul’a gelecek.

Oscar adaylığı bulunan yönetmen Ava DuVernay’ın, Isabel Wilkerson’ın çığır açan 2020 tarihli Toplumda Kast Sistemi: Bizi Bölen Yalanlar adlı yapıtının araştırma ve yazım sürecini beyazperdeye aktardığı Başlangıçfilmi ile prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapan, Kanadalı auteur Atom Egoyan’ın yazıp yönettiği Seven Veils de bölüm kapsamında seyirciyle buluşacak.

Ferzan Özpetek de bu yıl festivalin konukları arasında yer alacak. Yönetmenin hayatı paylaşan, neşelenen ya da hüzünlenen güzel insanların bir araya geldiği rakı sofralarının zengin ve köklü geleneğini üç kısa filmde işlediği Bir İstanbul Üçlemesi de N Kolay Galaları bölümünde gösterilecek.

Maryam Keshavarz'ın yazıp yönettiği, Sundance'te hem İzleyici Ödülü hem de Senaryo Ödülü kazanarak büyük sansasyon yaratan The Persian Version, Genç ve Heyecanlı / Dazed and Confused ve … Önce üçlemesiyle tanınan Richard Linklater’ın gizemli bir kiralık katili konu aldığı son derece sempatik, sıcak ve komik filmi, dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yarışma dışı yapan Hit Man ile Yeni Başlayanlar İçin İtalyanca ile kalbimizi çalan Danimarkalı yönetmen Lone Scherfig’in sinema sevgisini Şili’deki Atacama tuz çölünde bulduğu Film Anlatıcısı Kızda bölümdeki diğer filmler.

Bu heyecanı bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz N Kolaylı!

43. İstanbul Film Festivali’nde görüşmek üzere!

43. İstanbul Film Festivali’ne özel hazırladığımız reklam filmlerini izlemek için tıkla!