Sıkça Sorulan Sorular

N Kolay Bono, paranızı bono vadesi boyunca yüksek faizle değerlendirebileceğiniz bir yatırım ürünüdür.

N Kolay Bono’nun en önemli özelliği faiz kazanmak için zorunlu bir yatırım süresinin olmamasıdır. Yani Bankamızdan aldığınız N Kolay Bono’yu itfa tarihini beklemeden yine Bankamıza satmak istediğinizde faiz kaybı yaşamazsınız, anaparanızın yanı sıra satışı yaptığınız güne kadar işleyen faizi alabilirsiniz.

  • N Kolay Bono’da vade sonunu bekleme zorunluluğu yoktur, ihtiyacınız olduğu zaman bononuzu satıp, faizini alırsınız.
  • N Kolay Bono sahipleri, havale, EFT, hesap işletim ücreti gibi masrafları ödemezler.
  • N Kolay Bono’da stopaj oranı daha düşüktür.
  • N Kolay Bono işlemlerinizi yerinizden kalkmadan, Aktif Bank İnternet Şubesi veya 0850 724 26 66 no’lu Çağrı Merkezi’nden hızlıca yapabilirsiniz.

N Kolay Bono’da asgari bir yatırım süresi zorunluluğu olmaksızın kazancınız sabittir. Aktif Bank müşterisi olarak, aldığınız N Kolay Bono’yu istediğiniz zaman Banka’ya geri satıp, birikmiş kazancınızı alabilirsiniz. Diğer bono ve tahvillerde, itfa tarihini beklemeden satmak istemeniz durumunda piyasa koşullarına göre anapara ve faiz kaybına uğramak riski söz konusu iken N Kolay Bono’da bu riski sizin için kaldırdık*.

* Bankamızdan aldığınız bonoyu satacağınız tarihe kadar Bankamızda saklamanız ve geri satışı yine Bankamıza yapmanız gerekmektedir.

N Kolay Bono’nun stopaj oranı tüm vadelerde %10’dur. Vadeli mevduatta bu oran 6 aya kadar %15 ve 6 ay ile 1 yıl arası ise %12’dir, yani N Kolay Bono düşük stopaj oranı ile 1 yıla kadar vadeli yatırımlarınızda aynı faizde mevduattan daha yüksek kazanç sağlar.

Ayrıca vadeli mevduatın tamamını vadesinden önce bozmanız durumunda faiz kazancı olmaksızın sadece anaparanızı alırsınız. N Kolay Bono’yu ise, itfa tarihini beklemeden satmak istediğinizde faiz kaybı yaşamazsınız, anaparanızın yanı sıra satışı yaptığınız güne kadar işleyen faizi alabilirsiniz *.

* Bankamızdan aldığınız bonoyu satacağınız tarihe kadar Bankamızda saklamanız ve geri satışı yine Bankamıza yapmanız gerekmektedir.

Aktif Bank, yola çıktığı günden beri, bankacılık felsefesini “şubeleşerek değil, alternatif dağıtım kanalları ile yeni nesil bankacılık yapmak” olarak belirlemiştir. Düşük ve esnek maliyet odaklı bu stratejinin sonucu olarak Aktif Bank, müşterilerine yüksek kazanç sağlayan ürünler sunabilmektedir.

N Kolay Bono’dan yararlanmak için yüksek tutarda birikiminizin olmasına gerek yoktur. N Kolay Bono’nun minimum limiti 200 TL’dir.

N Kolay Bono 200 TL’ye de, 750.000 TL’ye de aynı faizi verir.

18 yaş üstü TC vatandaşı olan tüm bireyler ve Türkiye’de kayıtlı olan tüm ticari firmalar N Kolay Bono alabilir.

Aktif Bank müşterisi olan yabancı müşteriler de N Kolay Bono alabilir.

N Kolay Bono alırken herhangi bir işlem ücreti ödemezsiniz. Ayrıca N Kolay Bono aldığınız andan itibaren ve Bankamızda N Kolay Bononuz olduğu sürece EFT, havale gibi bankacılık işlemlerine ücret ödemezsiniz.

Düzenleyici otoritelerin, sermaye piyasası araçları alım satımı yapan yatırımcıların imzalamasını zorunlu kıldıkları çerçeve sözleşme ve tanıtıcı/bilgilendirici formlar bulunmaktadır. Aktif Bank İnternet Şubesi üzerinden çerçeve sözleşme ve tanıtıcı/bilgilendirici formlar elektronik olarak onayınıza sunulmuştur. Böylece herhangi bir şubemize gitmenize gerek kalmadan internet şube üzerinden sözleşme ve ilgili formları okuyup uygun bulmanız durumunda onaylamanız yeterlidir.

Web sitemizdeki hesaplama aracından. veya internet şubeye giriş yaptığınızda Yatırım İşlemleri->N Kolay Bono->Bono Hesap Makinesi sekmesinden güncel faiz oranından kazanacağınız net getiriyi hesaplayabilirsiniz.

Net kazancınızı hesaplamak için tıklayın.

1 kişi birden fazla N Kolay Bono sahibi olabilir, ancak minimum alış tutarı 200 TL, bir kişinin alabileceği maksimum bono tutarı ise 750.000 TL’dir.

Elde tuttuğunuz zamana ilişkin faiz getirisini N Kolay Bono’nun itfa tarihinde veya itfa tarihinden önce Banka’ya satış yapmak isterseniz de, satış anında alabilirsiniz *.

* Bankamızdan aldığınız bonoyu satacağınız tarihe kadar Bankamızda saklamanız ve geri satışı yine Bankamıza yapmanız gerekmektedir.

Aktif Bank müşterisi iseniz N Kolay Bono’yu Aktif Bank Şubeleri, Aktif Bank İnternet Şubesi ve 0850 724 26 66 no’lu Çağrı Merkezinden satın alabilirsiniz. İşlemleri, Çağrı Merkezinden gerçekleştirmeden önce sermaye piyasası araçları alabilmek için mevzuatın zorunlu kıldığı sözleşme ve formları Aktif Bank İnternet Şubesi üzerinden doldurmanız/onaylamanız gerekmektedir.

Aktif Bank müşterisi değilseniz hemen buraya tıklayarak müşterimiz olabilirsiniz. Sonrasında Aktif Bank İnternet Şubesi’ne giriş yaparak belirtilen adımları tamamlamanızın ve açılan hesabınıza başka bankadaki kendinize ait hesaptan EFT yapmanızın ardından N Kolay Bono alabilirsiniz.

N Kolay Bono’yu Aktif Bank şubeleri, İnternet Şube ve 0850 724 26 66 no’lu Çağrı Merkezi üzerinden 09:30-17:00 saatleri arasında alabilirsiniz.

İşlem bitiş saati olan 17:00’ı geçirmeniz durumunda işleminizin bir sonraki iş günü gerçekleşmesi için talimat verebilirsiniz ancak talimatınız bir sonraki iş günü o günün açıklanan faiz oranı üzerinden ve bir sonraki iş günü açılışında hesabınızda talimatta ilettiğiniz kadar yeterli bakiye olması durumunda gerçekleşecektir.

Sahip olduğunuz N Kolay Bonoları Aktif Bank İnternet Şubesi’nde “Yatırım İşlemleri” sekmesi altında “N Kolay Bono” alanından “Bono İzleme”ye giriş yaparak takip edebilirsiniz. Aynı şekilde Çağrı Merkezi’mize bağlanıp Müşteri Temsilcilerimiz ile görüşerek de almak istediğiniz bilgileri alabilirsiniz. N Kolay Bono, Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda da kaydi olarak izlenebilir.

N Kolay Bono’yu istediğiniz zaman satabilirsiniz. Satış anında herhangi bir ceza ödemeksizin, anaparanızı ve yatırım süresince kazandığınız faizi alırsınız*.

Aktif Bank İnternet Şubesi’ne giriş alanından, “Şifremi Unuttum” sekmesinden yeni şifrenizi alabilirsiniz veya 0850 724 26 66’den Çağrı Merkezimizi arayarak Müşteri Temsilcimizden destek alabilirsiniz.

Passolig Kart sahibiyseniz, Aktif Bank İnternet Şubesi’ne giriş alanından, “Şifremi Unuttum” sekmesinden kart bilgilerinizi girerek de şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Kurye sürecini beklemenize gerek kalmadan Aktif Bank’ta açılan yeni hesabınıza herhangi bir bankadaki kendinize ait hesaptan EFT yaparak para gönderebilirsiniz. Bir yakınınızın sizin adınıza yapacağı EFT kabul olmayarak hesaba iade edilecektir.

Adresinize yönlendirdiğimiz sözleşmelerinizin imzalı halinin tarafımıza ulaşmasını takiben Aktif Bank İnternet Şubesi’nde dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Düzenleyici otoritelerin, yatırım ürünü kullanan banka müşterilerinin imzalamasını zorunlu kıldıkları bazı form ve sözleşmeler bulunuyor. Bu sözleşmeler, Aktif Bank İnternet Şubesi üzerinden elektronik olarak onayınıza sunulmuştur. Böylece herhangi bir şubeye gitmenize gerek kalmadan internet şube üzerinden formu doldurup, sözleşme ve ilgi formları okuyup uygun bulmanız durumunda onaylamanız yeterlidir.

0850 724 26 66’den Çağrı Merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz.

Bankamıza ilk kez gelmiş müşterilerimizin bir defaya mahsus olmak üzere, Aktif Bank İnternet Şubesi veya İletişim Merkezi aracılığıyla verecekleri 10 iş günü geçerli talimat sayesinde hesaplarına talimat tutarı kadar EFT yaptıkları anda, yeniden internet şubesine giriş yapmadan veya Çağrı Merkezi’ni aramalarına gerek kalmadan talimat verdikleri tutar kadar N Kolay Bono otomatik olarak alınır. 10 iş günü içerisinde hesapta yeterli bakiye olmaması halinde talimat otomatik olarak iptal olur.

* Bankamızdan aldığınız bonoyu satacağınız tarihe kadar bankamızda saklamanız ve geri satışı yine bankamıza yapmanız gerekmektedir.

Fiyat belirlemede Borsa veya Kurul’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

N Kolay Bono bir mevduat ürünü olmayıp, TMSF kapsamında değildir.

N Kolay Bono izahnamesini indirmek için tıklayın.